חיפוש כללי

דף הבית  >  סיפורו של מפעל תורם לקהילה

סיפורה של קבוצת דור

קבוצה תורמת לקהילה - סיפורה של קבוצת דור

דף המפעל של דורפילם מקבוצת דור בפורטל כחול לבן
חזרה לפורטל כחול-לבן

קבוצת דור עוסקת בתחומי תעשייה וסחר של כימיקלים, פלסטיקה, לוגיסטיקה, פתרונות חדשניים לדרישות סביבתיות ואנרגיות חלופיות.

דור הוקמה בישראל בשנת 1964 ע"י משפחת דנקנר והחלה את פעילותה עם הקמת מפעלי הקבוצה בעתלית. במהלך השנים הורחבה פעילות הקבוצה. בתחילת שנות ה- 70 הוקם מפעל "דור כימיקלים" והמערך הלוגיסטי במפרץ חיפה. בשנת 1999 הוקם מפעל "דור פילם" באזור התעשייה בר- לב ובשנת 2009 הוקמה "דור אקולוגיה" ברמת חובב.
קבוצת דור פועלת באמצעות ארבעה מרכזי פעילות תעשייתית ולוגיסטית מצפון הארץ ועד דרומה. בקבוצה מועסקים כ- 500 עובדים מכלל מגזרי האוכלוסייה בישראל.

קבוצת דור, על פעילויותיה השונות דוגלת במחויבות לתהליכי ייצור מתקדמים, נגישות וזמינות, ניהול איכותי, חדשנות ואחריות חברתית. בין לקוחות החברה נמנות חברות מובילות כגון קבוצת בתי זיקוק, חברת חשמל, טבע, CARGIL, PFIZER  ועוד. דור מחזיקה בתקני איכות בתחומי הייצור ובתהליכי הסמכה לתקני איכות הסביבה ובטיחות. ההשקעה בטיפוח והעצמת ההון האנושי באה לידי ביטוי בקליטת עובדים מקצועיים מתחומים אקדמיים שונים.

דור בקהילה

אסון השריפה בכרמל בשנת 2010, הנזקים האיומים לטבע ולתושבים, יצרו טראומה שהולידה צורך להתארגן, לפעול יחד ולחפש פתרונות יצירתיים לחיי קהילה הצמודה ליער.

קבוצת דור בראשותו של יו"ר הקבוצה, מר גיל דנקנר, בשיתוף עמותת נת"ב (נוטעים תקווה בכרמל) השיקו פרויקט משותף בכפר הנוער ימין אורד במטרה להקים חממה שתאפשר תנאים מתאימים לזריעה, נביטה וצמיחה של חורש חדש בכרמל במקום המרחבים העצומים שנשרפו באסון. כמו כן, רעיונות ויוזמות לשיפור חיי הקהילה ולהשגת מטרות משותפות כמו פיתוח הצורך האנושי לשייכות וחזרה לשורשים.מתחם החממה האקולוגית קורם עור וגידים ובני הנוער כבר החלו בפעילותם בגידול צמחים שונים בחממה שהוקמה ובטיפול בבעלי החיים.
בפרויקט מתוכנן להקים דיר עיזים שישמש כסטרט-אפ מן הטבע בו החיות ילחכו את הצמחייה סביב העצים ובכך יפחיתו משמעותית את הסיכויים לליבוי שריפות בעתיד. רק כדי לסבר את האוזן, הצמחייה שנמצאת בין העצים גורמת להתפשטות ולמעבר האש בין עץ לעץ.
בנוסף לפרויקט זה, פעלה קבוצת דור בט"ו בשבט האחרון למען הקמת חורשה חדשה ונטיעת עצים בכרמל.

 

דרך נוספת בה תורמת קבוצת דור לקהילה היא באמצעות מעורבות הדור הבא. מדי שנה הקבוצה מעסיקה את ילדי העובדים מגיל 16 בחופשת הקיץ לטובת מועדוניות בקריות אשר מופעלות על ידי משרדי הרווחה. מועדוניות אלו מיועדות למסגרת קייטנה עבור ילדים שהוריהם במצוקות כלכליות ואחרות.

אחריות סביבתית
קבוצת דור שמה לעצמה כחלק ממטרות העל ומחזון הקבוצה, את נושא האחריות הסביבתית והמחויבות לשמירה על הסביבה. בכדי להגיע ליעד זה, הציבה הקבוצה אבני דרך הכוללים השקעת משאבים בפעילות השוטפת בתשתיות ובתרבות הארגונית של הקבוצה.

כדי לקיים את המחויבות לשמירה על איכות הסביבה הרחיבה הקבוצה את כוח האדם למחלקה שמהות עיסוקה הוא הנושא הסביבתי. במסגרת זו נקבעה תוכנית עבודה שאחד מיעדיה המרכזיים הוא ביצוע אכיפה פנימית בכל מפעלי הקבוצה תוך עמידה בדרישות החוק ובדרישות הרשויות בכלל ובפרט בתנאי הרישיונות וההיתרים שניתנו למפעלי הקבוצה.

קידום הנושא הסביבתי משולב בפעילות הכלכלית של הקבוצה ובפועל מתממש עם ייצור מוצרים "ירוקים" לדוגמא: מוצרים הגורמים להפחתה בפליטות לאוויר של תרכובות חנקן (נוקסים) לאוויר, מתחבורה ותחנות כוח לייצור חשמל.
בתחום זה של שיפור איכות האוויר מקדמת הקבוצה את הטמעת השימוש במתנול כדלק חלופי לבעירה בתעשייה (דוודי קיטור וגנראטורים) ולתחבורה. במסגרת סדרת ניסויים בשיתוף הטכניון, חברת החשמל והמשרד להגנת הסביבה הוכח כי שימוש במתנול לבעירה גורם להפחתה מהותית בפליטת מזהמים לאוויר.
פעילות "ירוקה" גדולה נוספת הינה מחזור של ממיסים אורגניים. הקבוצה הפכה להיות הגוף המוביל במחזור ממיסים אורגאניים לתעשייה ובכך תורמת להקטנת כמות הפסולת המסוכנת בישראל.

גיל דנקנר, יו"ר הקבוצה:
"ערכים של אחריות ומעורבות חברתית מלווים את קבוצת דור בפעילותה היומיומית. עוד לפני כ - 37 שנים החלה מחויבותנו לסביבה עם הצטרפותנו כחלוצים ב"מועצה לישראל יפה".  אנו מאמינים כי מעורבות למען רווחת הקהילה בה אנו חיים הינה ערך חשוב, ומהווה חלק בלתי נפרד  מהתרבות הארגונית  על פיה אנו נוהגים.
לחברה יעדים שנתיים ברורים בתחומים האמורים, ואנו מאמינים כי הצמיחה הכלכלית והעסקית קשורה בהשגת יעדים אלו ומידת הטמעתם בחברה."

 

חזרה לפורטל כחול-לבן

 

הדפס
קונים כחול לבן, העדפת תוצרת הארץ מעודדת את התעשיה הישראלית, מחזקת את הכלכלה ומייצרת מקומות עבודה


 בניית אתריםבניית אתרים